SAĞLIK

Grip olduktan sonra neler yapılmalıdır?

Bazen her ne kadar insanlar çok dikkat etse dahi grip benzeri rahatsızlıklar kaçınılmaz olur. Zaman zaman bir başka insandan geçen zaman zaman ise vücut direncinin düşmesiyle baş gösteren griple mücadelede ise birden fazla yöntem mevcuttur. Her şeyden önce bunun virüslerden kaynaklı bir hastalık olduğu ve eğer gerçekten grip söz konusu ise antibiyotiklerin fayda etmeyeceği unutulmamalıdır.

Bu nedenle öncelikli tedavi her daim bol vitamin alımı ve istirahat olarak görülmelidir. Bu sayede bünyeye gereksiz yere ilaç alınması ve bu ilaçların yan etkileri de engellenebilir. Vitamin bağlamında ise hastalıkların iyileşmesi yönünde vücut direncini ve savunmayı güçlendiren C vitamini tercih edilebilir. Turunçgiller ve kivi meyvesi, C vitamini bakımından son derece zengin besinler arasında yer alır.

Grip ve Soğuk Algınlığı Nasıl Ayırt Edilebilir?

Grip ve soğuk algınlığı pek çok zaman aynı şey sanılsa da bu sanrının aslı yoktur. Hastanın hangisiyle mücadele ettiği ise ancak laboratuvar incelemeleri neticesinde belirlenebilir. Öte yandan gripte belirtilerin çok daha bariz olduğu ve ateşin de çok daha hızlı yükseldiği söylenebilir.

Daha Fazla Göster

MİTHAT GÜRPINAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hayatpedi.com sitesinin hem haber editörü hem de yönetici editörüyüm. Sitenin yazılım ve editörlerinden sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ulaşmak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilirler. mithatgurpinar@hayatpedi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı