Halep’in Doğusunda 4500 Kişiye Ulaşıldı

GÜNDEM 19 Aralık 2016

Halep’in doğusu boşaltılmaya devam ediyor. Bugün erken saatlerde başlayan tahliye operasyonlarına hız kesmeden devam ediliyor. Silahlı saldırılar yapılarak engellenen yardım eli, yarım kaldığı yerden ulaşmaya devam ediyor.

Yetimhanedeki çocuklar kurtarıldı

Muhaliflere bugün güneş doğmadan yardım eli ulaştı. Halep’in doğusu ve orada bulunan şii kasabalarında 4 bini aşkın yardım bekleyen halepliler, tahliye edildi. Gün bitimine kadar bu sayının 20 bini aşacağı uzmanlar tarafından açıklandı. Halep’in doğusunda yer alan bir bir yetimhanede 47 çocuk geçtiğimiz günlerde yardım beklediği öğrenilmişti. Birleşmiş Milletler Çocuk Yardım Kuruluşu (UNICEF) Halep’te yardım bekleyenler arasında yetimhanedeki 47 çocuğa da ulaşıldığını kamuoyuyla paylaştı. 47 çocuk arasında bazılarının hayati tehlikesinin de bulunduğu edinilen bilgiler arasında yer alıyor. 

12 bin kişi sıkıntılı bölgeden boşaltıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’da 13:10’da attığı bir Tweet’le 4500 kişinin tahliyesi müjdesini vererek şuana kadar boşaltılanların saysının 12 bin sivil olduğunu açıklayarak, bu siviller muhaliflerin kontrolündeki bölgeye taşındığını duyurdu.

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.