GÜNDEM

Halep’in Doğusunda 4500 Kişiye Ulaşıldı

Halep’in doğusu boşaltılmaya devam ediyor. Bugün erken saatlerde başlayan tahliye operasyonlarına hız kesmeden devam ediliyor. Silahlı saldırılar yapılarak engellenen yardım eli, yarım kaldığı yerden ulaşmaya devam ediyor.

Yetimhanedeki çocuklar kurtarıldı

Muhaliflere bugün güneş doğmadan yardım eli ulaştı. Halep’in doğusu ve orada bulunan şii kasabalarında 4 bini aşkın yardım bekleyen halepliler, tahliye edildi. Gün bitimine kadar bu sayının 20 bini aşacağı uzmanlar tarafından açıklandı. Halep’in doğusunda yer alan bir bir yetimhanede 47 çocuk geçtiğimiz günlerde yardım beklediği öğrenilmişti. Birleşmiş Milletler Çocuk Yardım Kuruluşu (UNICEF) Halep’te yardım bekleyenler arasında yetimhanedeki 47 çocuğa da ulaşıldığını kamuoyuyla paylaştı. 47 çocuk arasında bazılarının hayati tehlikesinin de bulunduğu edinilen bilgiler arasında yer alıyor. 

12 bin kişi sıkıntılı bölgeden boşaltıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’da 13:10’da attığı bir Tweet’le 4500 kişinin tahliyesi müjdesini vererek şuana kadar boşaltılanların saysının 12 bin sivil olduğunu açıklayarak, bu siviller muhaliflerin kontrolündeki bölgeye taşındığını duyurdu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı