KADIN

Hamile Kadınlar Gribe Karşı Savunmasız

Kışın 10 kişiden 8 kişinin yakalandığı grip, insanın enerjisini alıp çalışamaz hale getirebildiği gibi yatağa da düşürüyor. Etkisinden günlerce çıkılamayan grip hastalığı kadınların savunmasız oldukları adet ve hamilelik dönemlerinde şiddetli baş ağrısı ve burun akıntılarıyla yakalayıp etkisinin daha uzun sürdüğü uzman doktor tarafından açıklandı.

Gribe kapılan hamile kadınlarının etkisinden uzun süre kurtulamadığını söyleyen uzmanlar, grip olma aşamasında hissedildiği vakit hekime başvurularak uygun ilaç yazılmasını söyleniyor. Ağrı kesici ve çeşitli haplar kullanan anne adaylarının bunlardan kaçınmasını isteyen uzmanlar, hapların bu durumda boşu boşuna içileceğini söyleyerek hatta sağlığına olumsuz yönde etki edeceğini dile getiriyor. Kadın doğum uzmanının açıkladığı bilgilere göre gribin etkisinden kurtulabilmek için bağışıklığı güçlendirecek meyve ve limonlu sıcak çaylar tüketilmesi gerektiğini vurguluyor. Her meyvenin iyi gelmeyeceğini söyleyen uzman doktor, portakal, muz, mandalina ve elmanın etkisine dikkat çekiyor.

Hamile kadınların grip tehlikesiyle karşı karşıya olduğu durumda hafif burun tıkanıklığıyla grip olacağını anlaması üzerine yapması gereken sıvı içeceklere yönelmesidir. Özellikle bol bol su içmesini söyleyen doğum uzmanı doktor, sıcak içeceklerinde tüketilmesi gerektiğini vurguluyor. Bunlarda çorba en bilindik içeceklerden olsa da sıcak limonlu çaylardan da vazgeçilmemesi gerektiğini vurguluyor. Öte yandan bol bol dinlenme mesajını veren doktor, hamile kadınların ev işleriyle kendilerini fazla yormamalarını isteyerek dışarıda sıklıkla çıkmamaları konusunda uyarıyor. Gribin solunum yoluyla her an bulaşabileceğini söyleyen doktor, kış aylarında kalabalık mekanlarda bulunmamaları gerektiğini vurguladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı