GÜNDEM

HDP Yasama Organı Faaliyetlerini Durdurdu

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen ve beraberindeki parti çalışanlarıyla açıklamalarda bulundu. HDP yasama organındaki çalışmaların durdurulduğunu açıkladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Eş Başkanları ve beraberindeki 7 milletvekilinin tutuklanmasıyla sarsılıyor. HDP’nin eş başkanlarının tutuklanmasının ardından yerlerine henüz geçici eş başkan ataması yapılmaması ve HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen’inde bugün yaptığı açıklamayla partinin yasama organını durdurma kararı aldıklarını duyurması, parti içerisinde sarsılmaların olduğunu ortaya çıkarıyor. Halkla buluşacaklarını da dile getiren HDP’li Ayhan Bilgen, parti çalışmalarının yönünü halkın belirleyeceğine dikkat çekti.

HDP Sözcüsü Ahyan Bilgen yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

“Meclis grubumuz ve merkez yürütme kurulumuzla birlikte yaptığımız tartışmalar sonucunda demokratik siyaset tarimizin en kapsamlı ve karanlık saldırısı karşısından yasama organındaki çalışmalarımızı durdurmaya ve bir kez daha halklarımızla buluşmaya karar verdik. Önümüzdeki günlerde ev ev , mahalle mahalle, köy köy, ilçe ilçe, il il  dolaşarak halkımızın şikayet ve önerilerini dinleyeceğiz. Bileşenlerimizle, demokrasi, barış ve emek güçleri, STK, sendika ve meslek birlikleri ve inanç gruplarıyla tartışarak önerilerini alacağız. Tüm bu istişareler sonucunda yapılan önerileri değerlendirip sonuçları kamuoyuyla paylaşacağız”

Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı