BİLGİ

Hediye alırken nelere dikkat etmeli? Sevgiliye nasıl bir hediye almalı?

             Ge­reksiz, faydasız ve hoşa gitmeyen bir hediye vermektense, hiç hediye ver­memek daha iyidir. Aynı zamanda bazı anlamlar verilebilecek hediyeler vermekten kaçınmalıdır, örneğin bir kayınvalideye “kaynana dili” denen bir kaktüsün verilmesi doğru değil­dir. Hediye daima hoş bir etki yap­malıdır. 

hediye

              Hediye vermek çok zor bir iş gelse de bunu başarmak çok basit aslında… hediye seçerken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Hediyenin aslında kime alınacağı çok önemli bir etkendir. Babaya mı hediye? Anneye mi hediye? Kardeşe mi hediye? Arkadaşa mı hediye? Yoksa Sevgiliye mi hediye? Vb. bunu daha fazla çoğaltmadan konuya girsek iyi olacak. Dediğim gibi hediyenin kime alınacağı hediyenin boyutunu değerini kıymetini ve maddiyatını etkileyen önemli bir faktördür. Ayrıca hediyenin verileceği tarihlerde hediyenin şeklini ve boyutunu etkileyebilir. Mesela yılbaşında çekilişle arkadaşa hediye alınacaksa bu tarihe özgü bir hediye almak en doğru bir davranıştır. Yada sevgili üzerinden bir örnek vermek gerekirse sevgililer gününe özel yani 14 Şubat tarihine özgü hediye almakta ayrı bir düşünce sevgi ve tutku gerektirir. Hediye alırken nelere dikkat edilmeli?

hediye1

  • Boyutuna ve karşıdakine verecek anlamına
  • Hediye anlamsızsa bunu sevgiliye asla almayın.
  • Maddiyatına, malum hediye ne kadar pahalı olursa o kadar kaliteli ve değerli olur. Tabi ufak bir şey alacaksanız bu maddeyi es geçin.
  • Alacağınız hediye süreklilik arz etmeli; yani hediye sürekli kullanılabilmeli atıyorum değerli bir fincan almak

Yazan: RULİNG

Yorumlarınızı bekliyorum. Bakalım siz hediye hakkında ne düşünüyorsunuz ve ne tür hediye almayı planlıyorsunuz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı