GÜNDEM

‘Herkes Aynı Hayata Mecbur Değil’

Yılın ilk katliamı olan Reina saldırısı, 39 kişinin canını alarak 71 kişinin de yaralanmasına neden olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan o saldırıya ilişkin Muhtarlar Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Ortaköy’de ki gece kulübüne yapılan saldırının değerler üzerinden çatlak oluşturmak olduğunu dile getiren Erdoğan, kimsenin hayat biçiminin tehdit altında olmadığını söyledi.Yılın ilk toplantısı 33. Muhtarlar Toplantısı’nda Muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı, Türkiye’yi bir kesimin başka bir kesim üzerinde tahakküm kurduğu bir ülke haline getirmek isteyenlere, sözlerini kullanan Erdoğan bu davranışta olan kötü art niyetlilere geçmiş şahsım haricinde farklı bir tutum bekleyenlerin daha çok bekleyeceklerini söyledi. Erdoğan, yurttaşların yaşayış biçimlerinin farklılığına değinen açıklamasında dünyadaki ve ülkemizdeki herkesin aynı hayata sahip olma mecburiyetinin olmadığını ekledi. Ezan sesiyle ilgili gündeme gelen haberlere ilişkinde konuşan Cumhurbaşkanı, bir kıyaslama yaparak her kesim vatandaşın birbirinin değerlerine saygı göstermesi gerektiği mesajını muhtarlara iletti. Kıyaslamasında ezan sesine tahammül edemeyip müezzinin üzerine yürüyen kişinin davranışının yanlışlığına kıyasla namaz kılmak istemeyen birisine zor kullanılmasının aynı yanlışlıkta olduğu kıyaslamasını yaptı.

Yılbaşı gecesi Ortaköy’de bulunan Reina gece kulübüne düzenlenen saldırıda 39 kişinin hayatını kaybetmesi 71 kişininde yaralanması tüm dünyayı yasa boğmuştu. Saldırıyı ise Irak Şam İslam Devleti (İŞİD) örgütü üstlendiğini açıklamıştı. Saldırıya ilişkin konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu saatler sonra saldırganın kimliğinin belirlendiğini açıklamıştı. Öte yandan bir çok kentte saldırganın görüldüğü ihbarı emniyet müdürlüklerine bildirilmesine rağmen gerçek dışı ihbarlar oldukları anlaşılmıştı. Saldırganı arama çalışmalarının sürdüğü bilinirken, olayla ilgili tüm Terörle Mücadele Ekiplerinin araştırma yaptığı açıklanmıştı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı