POLİTİKA

Hindistan’da ki Tren Kazasına Türkiye’den Başsağlığı

Hindistan’da 14 vagonun raydan çıkmasıyla büyük bir yolcu treni kazası meydana geldi. İçişleri Bakanlığı’ndan başsağlığı mesajı yapıldı. 90 kişiden fazla insan hayatını kaybetti.

14 Vagon Raydan Çıktı

Hindistan’ın Kanpur Şehri yakınlarında milyonda bir gerçekleşecek feci bir tren kazası meydana geldi. Şimdilik yapılan açıklamalarda 90 kişinin hayatını kaybettiği 140’dan fazla kişinin de yaralandığı bildirildi. Kazada trenin14 vagonla birlikte raydan çıkmasıyla yüzlerce insanın yaralandığı ve yüze yakın kişinin hayatını kaybetmesi ülkeyi yasa boğdu. Birçok ülkeden Hindistan’da ki tren kazası için başsağlığı mesajı gecikmedi. Ülkede yaşanan feci kazaya Türkiye’de sessiz kalmadı. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamayla Türkiye’de Hindistan’a başsağlığı mesajı gönderdi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle: “Başta yaşamını yitirenlerin yakınları olmak üzere dost Hindistan hükümetine ve halkına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı