Hızlı Kilo Vereceğim Diye Dolandırılmayın

KADIN 19 Aralık 2016

Günümüzde birçok kişi fazla olan kilolarından şikayet ediyor. Hemen zayıflamak fit bir vücuda sahip olmak isteyen kişiler, bu uğurda resmen servet harcıyorlar. Peki kısa bir sürede kilo vermek mümkün mü, yada hayalinizdeki vücuda kavuşmak? Bu konuda önemli uyarılarda bulunan Diyetisyenler çeşitli sağlık gerektiren açıklamalarda bulunuyor.

Vaatlere kanmayın

Kilo vermeni ve zayıflamak gibi konuların medyada sık sık rastladığımız konular arasında yer alıyor. Hatta bu konularla insanların duygularıyla oynayanlar bile var. Bazı kötü karakterli insanlar, başkalarının zayıf noktalarından faydalanarak para kazanmaya çalışırlar. Bu insanlara aldanmamak başta gelen konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Vaatlerde bulunanlara asla inanılması gerektiğini söyleyen uzmanlar, herkesin kilo vermek istemesinden kaynaklı duygusal faydacılar, sürekli olarak insanları “nasıl sözler kullansam da dolandırsam” diye düşünür. Vatandaşların bu konuda dikkatli olması gerektiğini söyleyen uzman görüşler, paralarını bu yönde dolandırıcılara kaptırmamaları gerektiğini vurguluyorlar.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) belirtiği kilo verme standardının yalnızca haftada 1 kilo verilebileceğini unutmayınız. Uzman görüşlerin uyarılarından biri de “Çeşitli ilaçlarla sizlere ‘hafta da 10-15 kilo verdireceğiz’ gibi vaatlere kesinlikle kanmayın!” oldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.