GÜNDEM

İŞİD Musul’da Peşmergelere Bombalı Araçla Saldırdı

İŞİD Musul’un kuzeyinde katliam yaptı. Bomba yüklü araçla peşmergelerin üzerine saldıran İŞİD terörü, çok sayıda peşmergeyi katletti. Bunun üzerine geniş çaplı operasyonlar başlatıldı. 

Musul’un kuzeyinde bulunan Başika ve Nawrevan köyleri civarında devam eden şiddetli çatışmalarda İŞİD, peşmerge güçlerine bomba yüklü araçlarla saldırdı. 3 araçla yapılan saldırıda bomba yüklü 2 aracın imha edildiği öğrenilirken, 1 aracın ise patladığı belirtildi. Henüz net olmayan bilgilere göre, patlamada çok sayıda peşmergenin öldüğü, onlarcasını da yaralandığı bildirildi.  

İlk belirlemelere göre, ölen peşmergelerin isimleri şöyle: Zahîr Salih, Ebdullah Hisên, Serdar Biradostî, Derbaz Nîmet, Karox Selam, Şaxewan Mistefa, Reyîs Hisên Muhacir, Hesen Merûf ve Mistefa Gorûnî. 

Çok sayıda bombalı araç var  

Birçok cepheden birden saldırı altına alınan DAİŞ çetelerinin buna benzer saldırılar düzenlemek üzere çok sayıda bombalı araç hazırladığı ve her fırsatta patlatabileceği belirtildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı