DÜNYA

İŞİD’li Sevgilisine Giden Varvara Karaulova’ya 5 Yıl Hapis

Bir Rus mahkemesine verdiği demeçte, Cihad yapmakla uğraştığını iddia ettiği İŞİD’li sevdiğini etkilemek için yeni satın alınan dantel iç çamaşırıyla Suriye’ye yola çıkan Rus öğrenci, romantik hislerle sadece internette tanıştığını iddia etmişti. Ancak bu iddiası ne kadar kandırılığ motive edildiğini savunsa da gerçek dışı olduğu ortaya çıktı.

İŞİD’li Sevgilisine İç Çamaşırlarını da Götürüyordu

Dailymail’in haberine göre Rus Savcılar, 21 yaşındaki Varvara Karaulova için terör örgütüne katılmak suçundan ve ‘keskin nişancı ya da intihar bombacısı’ olmayı terör örgütü İŞİD’in işlerini planladığını iddia ederek beş yıl hapis cezası istemişti.

Ailesi, kızlarının çantasına paketleyip koyduğu “seksi iç çamaşırı” larıyla yola çıktığını, terörist oldğunu bilmeden aşık olduğunu, bunun yanlışlıkla olduğunu söylemiş, kızlarının katil oldığunu bombacı veya tetikçi olduğunu inkar ettiler. Ailesine Suriye’ye seyahat ettiğini söylememişti ve birkaç yıl boyunca terör grup üyeleriyle internette temas halindeyken aynı zamanda kapanarak başörtü ve kapalı giysiler giymeye başlamıştı. İŞİD’li sevgilisiyle birkaç yıl konuştuktan sonra başörtü giymeye başladı ve Türkiye sınırında durdurulmadan önce Suriye’ye seyahat etmeyi planlayan genç Rus kadın, Türk yetkililer tarafından Rusya’ya geri gönderildi.

Savcı 5 Yıl Ceza Verdi

A-Grade (Sınıf) Moskova Üniversitesi felsefe öğrencisi Varvara Karaulova, 36 yaşındaki hoşlandığı İŞİD elemanı Airat Samatov’la yaşamak üzere yola çıktı. Dantelli iç çamaşırlarıyla dolu valiziyle yakalanan Samatov Türkiye-Suriye sınırında durduruldu ve Rusya’ya geri gönderildi. Savcı, mahkemede Karaulova’un oturduğu sırada, niyetinin iddia ettiği gibi olmadığına karar vererek, İŞİD’li militan için hissettiği romantik hislerle Suriye’ye gidişinin hiçbir ilgisinin bulunmadığını söyleyerek Karaulova için 5 yıl hapis cezası verdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı