takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

beylikdüzü escort bayan

FOTO GALERİ

Işınlanma Hakkında 5 Bilinmeyen Bilgi

Özellikle son 30-35 yılda toplumda konuşulmaya başlanan ışınlanma teknolojisi hakkında bilimsel açıdan birçok somut adım atılmış olsa da bizim hayal ettiğimiz, televizyonlardan görüp özendiğimiz bir anda hop diye ortadan kaybolma teknolojisine hala geçebilmiş değiliz.

İlkokulda fen bilgisi derslerinde öğrendiğimiz üzere, insanlar olarak atomlardan oluşmaktayız ve önümüzdeki yıllarda bir ışınlanmadan ya da diğer bir deyişle hiçbir araca ihtiyaç duymadan yolculuk yapmak mümkün olursa da bu atomların taşınması sayesinde olacaktır.

1) Bir bütün halinde bir yerden bir yere ışınlanmak mümkün müdür?
Işınlanma en nihayetinde var olan bir şeyin tamamen başka bir yere kopyalanması temeline dayanır. Bu yönüyle ele aldığımız da ise, Heisenberg’in belirsizlik ilkesine göre bu mümkün değildir.
Heisenberg’e göre bir nesneyi ne kadar yakından kopyalarsak da, bir bütün halinde bozulmadan taşınması mümkün değildir.

2) Daha önce ışınlanan kişiler ve ya nesneler var mı?
Kesin bir açıklama olmamakla beraber bir savaş gemisinin, Einstein’ın birleşik alan teorisi kullanılarak görünmez kılınmaya, düşman gemileri tarafında görülmesini engellenmeye çalışılırken geminin ışınlandığı ile ilgili rivayet vardır.

3) Önümüzde ki dönemde bu teknolojiye ulaşmak mümkün müdür?
Bu konuda çalışmaların olduğu ve madde taşınmasıyla ilgili somut durumların varlığı göze çarpsa da, direk olarak insan ışınlanmasıyla ilgili bir çalışma yoktur.

4) Işınlanmanın bulunduğunu varsayarsak ışınlandıktan sonrası için deformasyon ihtimali var mı?
İnsanların atomlardan oluşan bir bütün olduğunu varsayarsak çeşitli bozulmalara uğrayacağı muhtemeldir.

5) Işınlandıktan sonra kaybolup bir daha geri dönememek mümkün mü?
Henüz ışınlanma konusunda ilerleyememiş olsak da ileride böyle bir durumda kaybolmanın mümkün olabileceği ya da bir toz haline gelinebileceği de çeşitli kaynaklarda belirtilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı