GÜNDEM

İsrail Askerlerine Tırla Saldırı Düzenlendi

Bir grup askerin Pazar günü olması nedeniyle Kudüs’te bir turistik mekana ziyaret için gelen İsrailli askerlerin üzerine Filistinli olduğu bilinen tır şoförünün tırıyla dalması sonucu 4 asker hayatını kaybetti.

Katliamın boyutu büyük

Son dönemlerde İsraillilere yönelik yapılan saldırılara bir yenisi daha eklendi acı olay Kudüs’te yaşandı. Kudüs’te Pazar günü olması nedeniyle turistik ziyaretinde bulunmak için gelen bir grup askerin üzerine tırla dalış yapıldı. İnsanları katleden olayın sorumlusu Filistinli bir tır şoförü çıktı. Tırın askerlerin arasına dalması sonucunda 4 kişi yaşamını yitirerek, 15 kişinin yaralandığı yetkililer tarafından açıklandı. Yaralılar arasından 5’inin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve olası bir çatışmanın engellenmesi üzerine askerler sevk edildi.

AFP’nin haberine göre Tanık polis memuru Micky Rosenfeld olay yerinde çekimleri sürdüren gazetecilere olayın nasıl geliştiğine dair konuştu. Olayı şöyle izah etti: “Kaldırım kenarında duran kalabalık bir grup askerin üzerine tırın içinde bulunan 1 terörist tırı sürdü.” Sözlerinin devamında “Askerler otobüsten iniyorlardı o sırada tırın geldiği görüldü. Otobüsten iniyor olmaları daha çok can kaybını önledi.”

4 kişi olay yerinde can verdi

Diğer bir Polis memuru L. Samri, “Adı geçen sürücünün İsrail güçleri tarafından asker veya polis olup olmadığı sorgulanmadan vurularak öldürüldü. Tırın ön camında birden fazla kurşun deliği görülebilirsiniz.”

Polis memuru Samri, yaşanan olayda 4 kişinin katledildiğini, bu dört kişiden birinin sağlık personeli asker olduğu söylentisinden bahsetti. Olayla ilgili yayınlanan bir videoda askerlere doğru gelen bir tırın görüldüğü söylendi.

Görgü tanıklarının ifadesine göre askerlere çarpan sürücünün kenara çekmeden geri geri çıkıp tekrar askerlere doğru sürdüğü ifadesi kaydedildi. Olayın ardından bir çok ambulans olay yerine sevk edildi. Katliamın olduğu yerde ceset parçaları toplanarak üzerleri kapatıldı.

Olay sırasında askerleri gezdirmek amaçlı tutulan tur rehberi Lea Schreiber, “Askerlerin bir anda çığlık attıklarını duydum.” dedi.

Olaya tanıklık eden tur rehberi kaldırım kenarında dolaşan bir tır gördüğünü söyleyerek, herkesin bağırdığını, çığlık attığını ve bir kargaşa ortamının olduğunu söyledi. Olası ikinci bir saldırıda can kaybını önlemek için herkese duvarların arkasına saklanmaları için yönlendirdiğini açıkladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı