GÜNDEM

İstanbul Üniversitesi’nde Akademisyenlere Gözaltı

Devlet Bakanlığı’ndan yapılan Anadolu Ajansının haberine göre, Üniversitesi’nde tutuklama emri çıkarılan 87 kişiden 51’i akademisyen, geri kalanı doçent ve doçent yardımcısı olan 36 kişi gözaltına alınmak üzere karar verildi.

15 Temmuz’da başarısız darbe girişimini organize etmekle suçlanıyor. Daha önce İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülen hareketiyle bağlantılı olduğu iddia edilen 87 profesör, doçent ve öğretim görevlisi için tutuklama emri çıkarılmıştı.

Bu arada, kaçakçılıkla mücadele polis ekipleri 9 Aralık’ta erken saatlerde 12 ilde ve 100 farklı adrese eş zamanlı operasyonlar düzenledi.

Merkez Partisi genel başkanı Profesör Abdurrahim Karslı’da gözaltı listesinde yer alıyor ancak rahatsızlığı nedeniyle evinde tedavi gören Karslı’nın akıbetinin ne olacağı bilinmiyor.

Ayrıca, Trabzon terörle mücadele polisinin 9 Aralıkta yürüttüğü bir operasyonda Gülen hareketine bağlı olduğu iddia edilen FETÖ ile bağlantıları nedeniyle Karadeniz’in Artvin ilindeki garnitüler komutanını gözaltına aldı. Garnizon komutanı Piyade Yetkili Adnan Dinçsoy daha sonra Artvin polis merkezine gönderildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı