GÜNDEM

İzmir’de 149 Öğretmen Görevine İade Edildi

FETÖ ile bağlantısı olduğundan şüphe edilen ve bu gerekçeyle açığa alınan 149 Öğretmen, FETÖ terör örgütü ile ilişkisinin olmaması anlaşılınca tekrar görevine iade edildi.

“Uzaklaştırma tedbiriniz kaldırıldı”

15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimi nedeniyle bir çok memur görevinden uzaklaştırılmış bir çoğu ise hem uzaklaştırılıp hem de tutuklama kararı ile mahkemeye sevk edilmişti. Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) yürüttüğü araştırma sonucunda İzmir’de 149 öğretmenin suçsuz olduğu anlaşılıp göreve çağrılacağı duyuruldu. Görevlerine iadesiyle ilgili her bir öğretmene “Uzaklaştırma tedbiriniz kaldırıldı” yazılı tebliğ gönderileceği edinilen bilgiler arasında yer aldı. Açığa alınan öğretmen arasında 54’ünün ise uzaklaştırma kararı 2 ay daha uzatıldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı