KADIN

Kadınların Doğumdan Önceki Duyguları

Doğumdan önceki duygularda gerçekten, gebe kalan kadınla çev­resindekiler arasında eskisinden farklı bağlantılar kurulur. Daha doğ­rusu, gebe kadının yakınlarına kar­şı düşüncelerinde, duygularında ba­zı değişiklikler olur. Annesiyle, kocasıyla yeni yaşayışına göre bağlan­tılar kurar. Onları eskisi gibi gör­mez, tanımaz, değerlendirmez.

An­nesi karşısında iki davranış şekli arasında bocalar. Bir yandan gele­cekteki annelik rolünü kendi anne­sine bırakmak, kendisini daha çok doğacak olan çocuğun ablası gibi görmek isteğini duyar. Öte yandan, çocuğunu annesine bırakmaktan çekinir. Gebe kadının çocuğunu an­nesine bırakmak zorunluğunda kal­mak korkusu doğumun normal ol­masını önleyebilir.

Kadının gebelik karşısındaki du­rumu ile kocasına karşı duyduğu duygular arasında bağlantılar var­dır. Daha doğrusu, kadının kocasını sevmesi, sevmemesi gebeliği hakkındaki düşünceleri üzerinde etkiler ya­par. Kocasına bağlı olan kadın ço­cuğuna da bağlanır.

hamile-kalmadan-once

Onun elden geldiği kadar en iyi şartlar içinde ge­lişmesini sağlamaya elverişli ted­birler alır. Tersine olarak, kocasını sevmeyen kadın yakında dünyaya gelecek olan çocuğa bağlanmakta zorluk çeker. Onu sevmediği kocası­nın varlığı ile değerlendirir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı