Kapadokya’da gezilecek yerler

BİLGİ 15 Mayıs 2016

Nevşehir’ in Göreme ilçesinde bulunan kapadokya, peri bacalarıyla, mis gibi havası, kendine özgü hediyelik eşya dükkanlarıyla ve sabah güneşin doğuşuyla balonların havalanması, sizi eşsiz bir görüntüyle başbaşa bırakıyor.

Göreme ilçesinde gayet uygun fiyatta bulabileceğiniz bir sürü otel bulunmaktadır.

Sabah uyandığınızda otelinizin teras katında yapacağınız güzel bi kahvaltıdan sonra sizi muhteşem yerler bekliyor.

Göremede  bisiklet, motorsiklet ve atv kiralamak veya düzenlenen turlara katılmak mümkündür. Tabi at binmeyi sevenleride unutmamışlar, günlük olarak at turlarıda düzenleniyor yani kapadokya’yı, peri bacalarını, o mis gibi kokan vadilerini atv, bisiklet veya at’lamı gezersiniz o tercihinize kalmış artık.

Kapadokya’yı ziyaret edecekseniz, güvercinlik vadisindeki dilek ağaçlarını görmeden ve üç hisar kalesine çıkmadan ordan ayrılmayın, nazar boncuklarıyla süslenmiş dilek ağaçaları ve bütün kapadokyayı kuş bakışı izleyebileceğiniz Üç Hisar Kalesi…

Tabi Göreme’ye kadar gitmişken Avanos ilçesinede uğramadan olmaz, muhteşem kızılırmak nehri, nehir kenarındaki restoranlar, çömlek satılan yeraltı çarşıları ve etrafa yayılan ekmek arası köfte kokusu…Sizi sizden almaya yetiyor.

Göreme,Kapadokya ve Avanos 3 günde gezilecek muhteşem yerler, bir hafta sonu atlayıpda gidebileceğiniz gibi yazın ailenizlede gidebilirsiniz. Tercih sizin?

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.