GÜNDEM

Kartal Meydanı’nda Eylem İçin Haziran’dan Çağrı

İstanbul Kartal’da yarın saat 14:00’de miting yapılacağı ve bir çok İstanbullunun kartal Meydanı’nda buluşacağı öğrenildi. Son dönemde hükümetin yeni kanun tasarılarına tepki gösterenler, yarın Kartal’da toplanacak.

Başkanlık tartışmaları sürerken Türkiye gündemine bir de Tecavüzden yargılanan 3 bin küsür tutuklunun serbest kalma gibi bir kanunla karşı karşıya gelmeleri, muhalefeti iyice öfkelendirdi. Bir çok yazarın bu konuda “tecavüzcüler meşrulaştırılıyor” diyerek halka çağrı yapması ve bir çok aydın insanında katılımıyla İstanbul-Kartal’da miting yapılacağı öğrenildi. Sosyal medya kanallarından örgütlenen vatandaşlar yarın İstanbul Kartal Meydanı’nda 14:00 de toplanacak.

Ülkede yaşanan siyasi kriz ve anayasa ile yaşanan kriz, hükümete karşı eylem yapılmasına neden oluyor. Son zamanlarda bir çok belediyeye kayyum atanmasına da tepki gösteren HDP taraftarlarının da bu meydanlarda eylem yapacağı öğrenildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı