SPOR

Kazanan Belli Olmayınca Çare Sayı Üstünlüğü

Beşiktaş ile Halkbank arasında gerçekleşen müsabakada Voleybol kadınlar Türkiye Kupası maçı gerçekleşirken maç beklenmedik bir gelişmeyle karşılaştı.

İki takım arasında gerçekleşen sert çarpışma, iki takımında taraftarlarını heyecanlandıran rövanşa sahne oldu. Hakemler ne yapacaklarını bilmeden maç içerisinde karmaşıklığa neden oldu. İlk maçın gerçekleştiği sırada 3-0 skorla Halkbank takımının maçta üstünlük sağlanmasının ardından, bugünkü oynan rövanş maçında bu kez Beşiktaş takımının 3-0 yenmesiyle kazanan takımın belli olamaması hakemler arasında ciddi bir şekilde düşünmeye neden oldu. Karşılaşmada yer alan hakemler, turu geçen tarafı belirleyemeyince benzerine sık rastlanmayan bir tablo çıktı ortaya.

Maç sayı üstünlüğü olana verildi

Fanatik’in spor haberine göre hakemler çaresiz kalarak ellerinde olan talimatla yetindiler. Mevcut talimatta beraberlik durumunun yazmadığı bilinen voleybol karşılaşmasında, hakemler çaresiz kaldı. Hakemleri bu durumda federasyonu arayarak ne yapılacağına ilişkin bilgi istedi. Mevcut durumda uzatmaların oynanması gerektiğini savunan federasyon yetkililerine Halkbank takımının yetkilileri itiraz ettiği için talimat tekrardan okundu. Neye karar verilmesi gerektiğini düşünen hakemler, detaylı düşünerek toplam sayıya baktı. Mevcut sayılara bakan hakem ve takım yetkilileri Halkbank’ın mevcut durumda 138-137 olarak üstün olduğu görülünce finale Halkbank yükselerek, benzeri daha önce gerçekleşmeyen bir sahneye şahit olundu.

Beşiktaş tarafından herhangi bir itirazın henüz gelmediği biliniyor. İleriki tarihlerde Beşiktaş takımı taraftarları ise itiraz edilmesi gerektiğini söylüyor. Maçın berabere kaldığını söyleyen taraftarlar, uzatma yapılmasını da savunuyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı