BİLGİ

Kedi yavrularına nasıl bakılmalı?

Kedi Yavruları

www.hayatpedi.com kediler 1

Her hayvan gibi dişi kedi de çok müşfik ve çok vefalı bir annedir. Yav­rularını korumak lazım gelince gö­zünü budaktan sakınmaz. Ama bir­çok hayvanlarda babanın da yavruya olan sevgi ve şefkati erkek kediler­de yoktur. Hatta dişisini yeniden cin­siyete tahrik etmek için, erkek kedi­lerin küçük yavruları parçaladığı hatta yediği de olur.

Dişi kediler; yavrularını dişleriyle ense derilerin­den yakalayıp pek uzak yerlere ka­dar taşıyabilirler. Doğduktan beş on gün sonra gözleri açılan kedi yavru­ları; bir iki ay içinde kendilerini to­parlar ve özellikle bu çocukluk çağ­larında pek neşeli, pek oyuncu olur­lar.

Yavru kedilerin alt alta, üst üste tepişerek, bazen birbirlerini bağırta­rak oynaşmaları kedi sevenler için gerçekten güzel bir manzara teşkil eder.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı