KADIN

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Kil maskesi günümüzde ünlüler tarafından bile kullanılıyor, kil içerisinde 36 mineral bulunur ve tamamen doğal olduğu için yüz çevresinde herhangi bir alerji yapmaz. Kil maskesi yüzü temizler ve tıkanan gözenekleri açıp daha canlı, parlak bir cilde sahip olmamızı sağlar. 😃 Yazılarımı takip etmek için sayfayı takip etmeyi bırakmayın…

kil-maskeleri-tarifleri

*Kil Maskesi Hazırlanışı*
Yarım limon veya birkaç damla gül suyunun içine aldığı kadar kil koyup,krem haline gelinceye kadar karıştırın, yüzünüzü iyice temizleyin ve kil maskesini ince bir şekilde yüzünüze sürün. Kil maskesini sürdükten sonra uzanın veya başınızı arkaya yaslayın.Kil maskesi kuruyunca, elinizle dokunun elinize yapışmıyorsa,yüzünüzü soğuk suyla yıkayın ve yüzünüze nemlendirici sürün, bu maskeyi haftada bir yapmanız yeterlidir..

NoT: Kili nereden alırsanız alın mutlaka fırınlayın ve kil maskesini kesinlikle temizlenmiş cildinize uygulayın.

kil maskesi cilde faydalı mı, kil maskesinin faydası, kil maskesi

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı