BİLGİ

Kova burcunun özellikleri nelerdir?

Hava grubundan bir burç olan Kova burcu, sabit burçlardandır. Hayal dünyaları son derece sınırsız olmakla beraber, fikirleri bulundukları zamanın çok ötesinde, mantıksal ve sezgiseldir. Kova burcuna mensup bireyler dik kafalı olmalarıyla bilinirler. Kendilerini dinlemekte olan insanların ne demek istediklerini tam olarak anlamadıklarını düşünürler. Kova burçlarını tanımlayan kelime çoğunlukla ‘Biliyorum’ dur. Kova burcu insanları aynı zamanda sevecen davranışları ile tanınırlar. Bu kişiler kesinlikle bencil olmamakla beraber ırk, cinsiyet ve sosyal duruma takılmaksızın, tüm insanların aynı derecede imkânlara sahip olmasını arzu ederler.

İnatçı ve Sabit Fikirli

Modern duruşlarının aksine oldukça inatçı ve sabit fikirli olabilirler. Onlara yakın durmak çoğunlukla güç olmaktadır, zira ne denli arkadaşça davranırlarsa davransınlar, araya her daim bir sınır çizerler. Bireysel özgürlükleri onlar için epey mühimdir ki, sırf bu sebeple en yakın ilişkilerindeki bağı bile koparıp atabilecekleri gibi, yine bağımsızlıkları adına her çeşit özveride bulunabilirler. Çoğu zamanlarını yeni bir şeyler öğrenmek ve keşfetmek için çeşitli uğraşılarda bulunarak harcamayı severler.

Daha Fazla Göster

MİTHAT GÜRPINAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hayatpedi.com sitesinin hem haber editörü hem de yönetici editörüyüm. Sitenin yazılım ve editörlerinden sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ulaşmak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilirler. mithatgurpinar@hayatpedi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı