EĞİTİMGÜNDEM

KPSS Önlisans Sonuçları Açıklandı Adaylar Sitem Etti

KPSS Önlisans sonuçları ÖSYM’nin resmi web sitesinde açıklandı. Adaylar sonuç ekranı bağlantısına tıklayarak KPSS sonuçlarına ulaşabilecek. 16 Ekim’de yapılan sınavın sonuçları sosyal medyada eleştirildi.

16 Ekim günü gerçekleşen KPSS Önlisans sınav sonuçları bugün açıklandı. Üniversitelerin 2 yıllık bölümlerini bitirmiş veya üniversitede 4 yıllık bölümün 2. Sınıfını okumuş bulunan adayların girdiği sınav sonuçları açıklandı. Adayların merakla beklediği sınav sonuçları, bugün akşama doğru açıklanırken sosyal medya alanlarında tartışmalara sebep oldu.

ÖSYM’ye Sitem Ettiler

Sosyal medya devi Twitter ve Facebook’ta çeşitli taglar altında bazı adaylar puanlarını açıklarken, puanların ortalama olarak düşük olduğu görüldü. Sonuçları açıklanan adaylar, sosyal medyada sitem ederek seslerini OSYM’ye duyurmaya çalıştı.

Sonuçlara ÖSYM’nin Sayfasından Ulaşılıyor

ÖSYM’nin sayfasına sonuçları öğrenmek için giren adaylar, birden yüklenince ÖSYM sayfasında yoğunluktan dolayı yavaşlık oluyor. Adaylar sonuçlara www.osym.gov.tr adresinden girerek ulaşabilecekleri gibi ais.osym.gov.tr adresinden de girerek kendi panellerinden sonuçlarını görebilirler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı