Küfürü Hayatından Çıkar Küfür Nasıl Unutulur?

YAŞAM 12 Kasım 2016

Küfür hayattan nasıl çıkarılabilir ve küfüre alışan ağızlar nasıl düzeltilebilir? Milyonlarca insanın ağzından duyduğumuz küfürlü cümleler bir çok kavgaya neden oluyor.

Dünya üzerinde bir çok dilde yer alan küfürlü cümleler ve küfürlü sözlerle nasıl baş edebilir? Küfürü ağızdan çıkarmanın yolu öncelikle sinirlenirken her zaman aklında bulundurması gereken şey küfür etmeyeceğim sözü olmalıdır. Küfüre hem dinimizde hemde toplumumuzda yer yoktur. İnsan hayatını olumsuz etkileyen ve karşıdaki insana saygısızlık yaratacak küfürlü sözler, el birliğiyle unutulabilir. Bir çok insanın birleşerek küfürsüz hayat gibi bir topluluk oluşturursa çok faydalı olabilir.

İnsanların daha çok sinirlenirken sarfettiği küfürlü sözler, bazı ortamlarda gerginliğe neden olabildiği gibi bazı toplumlarda ise aile kavgalarına sebep olabiliyor. Anayasamızda dahi sözlü hakarete hapis cezası bulunmaktadır. Siz siz olun sinirlenirken karşıdaki kişiye asla küfür etmeyin. Bu kalbini kırdığı gibi çeşitli başvurularla hayatınızı da olumsuz etkileyebilir.

Sosyal Medya Twitter’da Birleştiler

Sosyal medya devi Twitter’da bir çok vatandaş #küfürühayatından çıkar isimli tag açtı. Küfürün hayattan çıkarılması gerektiğini bir çok kullanıcı tweetledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Yatak Örtüsü

Yatak Örtüsü

21 Eylül 2018
Dior Parfüm

Dior Parfüm

17 Ağustos 2018
Spor Giyim

Spor Giyim

17 Temmuz 2018
Ateş nasıl yakılır?

Ateş nasıl yakılır?

6 Temmuz 2018
Kumaş Boyası

Kumaş Boyası

22 Haziran 2018