GÜNDEM

Kuzey Kore’den Nükleer Balistik Füze Denemesi Haberi

USSTRATCOM sabah saatlerinde ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Kuzey Kore’nin orta menzilli bir balistik füze fırlattığı açıklamalar arasında yer alıyor.

USSTRATCOM açıklamalarında, fırlatılan füzenin Kuzey ABD için her hangi bir tehdid unsuru olmadığınıda dile getirdi. Açıklamalarında füze atışının başarısız olduğunu da söyledi.

Kuzey Kore’nin balistik füze denemesi yapması Dünya’da çok konuşulacağa benziyor. Lakin başka hiçbir devletin bu denemeye girişecek kadar cesaretinin olmayışı ise dikkat çekici.

Birleşmiş Milletler (BM)’nin Nükleer silah geliştirme birimi olan Pyongyang yönetimi herhangi bir balistik füze kullanımının yasaklandığını duyurmuş ancak Kuzey Kore bu yasağa uymayıp, bir balistik füze denemesi girişiminde bulunmuş olması, bu yasağa karşı geldiği anlamına geliyor.

Birleşmiş Milletler üyesi olan devletler arasında bu konunun acilen görüşüleceği tahminler arasında yer alıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı