EĞİTİM

KYK (kredi ve yurtlar kurumu) başvuruları başladı

2014-2015 Yılı KYK Başvuruları Hakkında Öz Bilgi

Tercih sonuçlarının, geçtiğimiz günlerde açıklanmasından sonra, aynı hafta içerisinde de bugün Kredi ve Yurtlar Kurumu başvurularını başlattı. 2014-2015 yılı içerisinde, herhangi bir yüksek öğretim programına girmeye hak kazanan yeni öğrenci adaylarımız, lütfen dikkat!!!

www.hayatpedi.com kyk

Bu gün itibariyle KYK (kredi ve yurtlar kurumu), kendi resmi web sayfasında yurt ve burs başvurularını başlattı. Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC vatandaşı olup, herhangi bir yüksek öğretim programına girmeye hak kazanan yeni öğrenci adaylarımız, bugün itibariyle KYK nın resmi web sayfası ‘’www.kyk.gov.tr’’ adresinden burs ve yurt başvurularını yapabilirler. Başvurular, 11 Ağustos 2014 günü sona erecektir. 11 Ağustos gününe kadar başvuru yapmayan adaylar hiçbir devlet yurduna giremeyecektir. Aynı zamanda devletten ne burs nede kredi alabileceklerdir. Yeni başvuru içinde malesef bir yıl bekleyip, seneye bugün başvurabileceklerdir. Bütün lisans ve önlisans fakültelerini kazanmış öğrencilere duyrulur.

Yüksek lisans, doktora, özel yetenek, DGS ve saymadığımız diğer program öğrencileri için başvurular, önümüzdeki günlerde, ayrı bir zaman dilimi içerisinde başlayacaktır. Kyk başvurularında dikkat edilmesi gereken konular. Her şeyi doğru bir şekilde abartmadan ve ya azaltmadan yazılmasıdır.

KYK Burs ve Kredi Miktarlarına İlişkin

2012-2013 yılı içerisinde 280 TL olan burs ve kredi miktarı, 2013-2014 yılında 20 TL artarak 300 TL oldu. Bu yılki eğitim öğretim dönemlerinde, yani 2014-2015 dönemi içerisinde burs ve kredi miktarlarında yine 20 TL lik bir artış bekleniyor. Öğrenciler için düşük bir miktar olduğunu KYK bildiği halde her yıl 20 şer TL arttırmakla yetiniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı