GÜNDEM

Londra’da korkunç saldırı 7 kişi öldü

Uluslar arası üne sahip İngiltere’nin başkenti Londra dün gece büyük bir saldırıyla uykusuz kaldı. Londra’da saldırı oldu 7 kişi öldü.

İngiltere’nin başkenti Londra’da ünlü Londra köprüsü üzerinde saldırılar gerçekleştirildi. Sebebi bilinmeyen saldırılar, Manchester ile bağlantılı olabileceği şüphesini akla getirdi.

Köprü üzerinde normal bir şekilde yaşam devam ederken görgü tanıklarının ifadesine göre beyaz bir otomobil hızlı bir şekilde kaldırımda yürüyen insanları Borough isimli markete kadar biçti.

Yaşanan bu acı olayın ardından etrafta bulunan halk panik içinde etrafa kaçıştı. Arabanın durduğunu gören görgü tanıkları bu defa arabadan inip insanlara büyük bıçaklarla saldırdıklarını söylediler.

Arabadan 3 kişinin indiği söylenen olayda polis derhal kontrol altına almaya çalıştı. Etrafa bıçakla saldıran saldırganları polis 5-6 el atışta etkisiz hale getirdi. Olayın bilançosu etraf sakinleşince anlaşıldı.

3 kişi saldırgan olmak üzere toplamda 7 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan saldırıda, 48 kişinin yaralandığı görüldü. Saldırıyla ilgili açıklamada bulunan İngiltere Başbakanı Theresa May olayla ilgili araştırmaların sürdüğünü belirtirken, korkunç bir terör eylemi olduğunu vurguladı.

Olayla ilgili dualarını esirgemeyen birçok ünlü yıldız Twitter’da paylaşımda bulundu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı