BİLGİ

Lustral nedir?

Lustral; etken maddesi Sertralin olan, Serotinin adlı yapıya etki ederek kişinin serotinin miktarını normale döndüren bir antidepresan ilacıdır. Stresse bağlı (depresyon, travma, takıntı vs.) olarak çıkan hastalıklarda tedavi için kullanılan bir tablettir. Kullanımı kesinlikle bir uzman tavsiyesiyle olmalıdır. İlaç, beynin yapısını düzenleyerek sizi sakin hali getiriyor ve stressten uzak, daha rahat bir biçimde hayatınıza devam etmenizi sağlıyor.

Ancak her ilaçta olduğu gibi bu ilacın da yan etkileri vardır. Bu yan etkiler insandan insana değişiklik göstermektedir. İlacın en çok bilinen yan etkileri, tansiyon dengesizliği, iştahsızlık, terleme, baş ağrısı mide bulantısı. Nadir olarak görülse de bazı hastalarda karaciğer, mide ve böbreklere hasar verdiği gözlemlenmiştir.

Daha Fazla Göster

MİTHAT GÜRPINAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hayatpedi.com sitesinin hem haber editörü hem de yönetici editörüyüm. Sitenin yazılım ve editörlerinden sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ulaşmak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilirler. mithatgurpinar@hayatpedi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı