YAŞAM

Marmaris Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Yılbaşını Kutlamayın’

Muğla’nın ilçesi Marmaris Milli Eğitim Müdürlüğü yılbaşıyla ilgili değerlere uzak gerekçesiyle kutlamaların yapılmaması mesajını verdi. Bunun üzerine Eğitim Sen Marmaris Şubesi’nden bu konuda yorumu geciemedi.

DHA’nın haberine göre turizm şehirlerinden biri olan Muğla’nın Marmaris İlçe Eğitim Müdürlüğü’nden daha önce İstanbul Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı yazılı açıklama ile okullara gönderilen yılbaşıyla ilgili mesajın benzeri bu kez Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden geldi. Okullara gönderilen resmi açıklamada yılbaşı etkinliklerinin yapılmaması yönünde okulların dikkatli olması gerektiği yazıyor. Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeleyha Aldoğan’ın yazılı açıklamada adı geçiyor.

Yılbaşı etkinliklerinin yapılmamasını söyleyen yazılı resmi yazışmada “değer yargılarımıza uzak” ifadesi yer alıyor. Yazının devamında farklı alışkanlıklara ve sevk edilecek davranışlara ibaresi yer alıyor. Bu ifadelerin ise şans topu ve benzeri çekilişleri de kapsadığı yer alıyor. Akıllara Milli Piyango İdaresi’nin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği “Yılbaşı Piyango Bileti”nin de kastediliyor olabileceği sorusu geldi. Resmi yazışmada öğrencilerin kendi aralarında öğretmen eşliğinde yaptıkları “Yılbaşı çekilişi” etkinliğinin gerçekleşmemesine de vurgu yapıldı.

Muğla’nın İlçesi Marmaris’te okullara gönderilen resmi yazışma kısa sürede sosyal medyada dolaştı. Haber konusu da olan resmi yazışma için Eğitim-Sen derneğinden eleştiri gecikmedi. Eğitim Sen Marmaris Şube Başkanı bu konudaki eleştirisinde “Ortak geleceğimizi karartmaya çalışıyorlar” yer vererek Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ı eleştirdi.

Öte yandan CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü’de, Marmaris İlçe Milli Eğitimini eleştirerek bu tür bir açıklamanın eğitim seviyesini arttırmayacağına vurgu yaptı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı