EKONOMİGÜNCEL

Meclisin Gündemi 2017 Bütçe Olacak

TBMM bu hafta yoğun bir şekilde çalışmaya başladı. Haftaya büyük olasılıkla Genel Kurul denetimle başlayacak. Bir yandan Orman Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Salı günü milletvekillerinin soru önergelerini yanıtlayarak akla takılan sorulara cevap verirken diğer yandan OHAL sonrası çıkarılan ilk KHK’nın ise görüşmelerine devam edilecek.

Darbe Soruşturması Bu Kez Komisyon Eliyle Mecliste

15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimi hakkında komisyon aracılığıyla FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, darbeyle ilgili olarak bazı önemli kişileri dinleyerek, meselenin özüne inmeye çalışacak.

18 Ekim Salı günü, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, gazeteci-yazar Fehmi Koru ile akademisyen Prof. Dr. Ahmet Akgündüz’ü, 19 Ekim Çarşamba günü eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, akademisyen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, eski milletvekili Birgül Ayman Güler ve gazeteci Nevzat Bayhan’ın darbeyle ilgili olarak ne varsa bildikleri komisyon ile paylaşılacak.

Komisyonun faaliyetlerinin yanı sıra, bu haftanın en önemli konusu bütçe olacak. 2017 yılına ait bütçe görüşmeleri başlayacak. Yeni oluşturulacak bütçe tahminleri masaya serilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı