GÜNDEM

Mehmet Ağar Darbe Komisyonuna Konuştu

Demokrat Parti’nin eski genel başkanı Mehmet Ağar, FETÖ’nun darbe girişimine neden kalkıştığını ve altında nelerin yatığını araştırmak için mecliste kurulan Darbe Girşimini Araştırma Komisyonu’na çağrılarak bilgisi istendi.

Komisyonda yer alan Milletvekilleri’nin sorularını cevaplaya Ağar, meşruiyetin yanında olduğunu bildirdi. O gece her vatandaş gibi izlediğini de belirten Ağar, organizasyonlu olan FETÖ örgütüyle ilgili son derece önemli şeyler paylaştı. Ağar komisyon karşısında şunları söyledi:

“Her Gizli Örgütün Dış Bağlantısı Var”

“Bütün örgütlerde klasik bazı yapılanmalar var, kod adı kullanan, yeni gelişen elektronik sistemlerden istifade eden haberleşme sistemlerini ortaya koymak gibi başka bugüne kadar gizli örgütte bugüne kadar rastlanmadı. Türkiye’deki her gizli örgütün dış bağlantısı var. Genelde de bu bağlantıların arkasında yabancı istihbarat servisleri var”

“Ortaya Çıkan Tablo Şaşırtıcı ve Dehşet Verici”

“Mücadele yürütülürken, temel amaç bu örgütün sıfıra indirgenmesi, bir daha gelişemeyecek biçimde tedbirlerin geliştirilmesidir. Sempatizan kesimine ıslah olma, geriye dönme fırsatını vermektir. Eğer onlarla ilgili yapılan tüm soruşturmalarda yanlışlık olursa bunları militanlaştırırsınız. Doğru bir şey değildir. Ortaya çıkan tablo şaşırtıcı ve dehşet vericidir. Bir devletin temeli adalet, güvenlik, savunmadır. Devletin fonksiyonlarını icra eden bu kurumların tamamında çöküntü ortaya çıkmıştır. Bu çöküntülerin onarılması gerekmektedir. Onaracak olan siyasi kadrolardır.”

“İtirafçıyım Yerine Millete Hizmet Şeklinde Takdim Edilmelidir”

“Devletin ve milletin geleceği bakımından, insanların daha iyi, huzurlu yaşaması bakımından itirafçıyım yerine millete hizmet şeklinde takdim edilmelidir ve yardımı olan insanları deşifre etmeksizin, kamuoyu nezdinde başka duruma düşürmeden bunların hassas bir cerrah dikkatiyle mutlaka yapılması gelen işlerdir”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı