BİLGİ

Mevlid Kandili Bugün Tüm Dünyada Kutlanacak

Mevlid kandili, Peygamber Efendimizin doğduğu gecedir. Mevlid kandili Rebiülevvel ayının 12. Gecesidir. Peygamber efendimiz (s.a.v) bu mübarek gecede dünya’ya gelmiştir.

 Bu mübarek gecede Müslümanların edecekleri duaların geri çevrilmeyeceği ve tövbelerin kabül olacağı bildirilmiştir. Kainatın şereflendiği bu gecede, insanlığın kurtuluşuna bir kapı açılmıştır. Peygamber efendimiz bir hadisinde şöyle buyuruyor; “Kim bu aya girildiğini birbirine haber verirse onu cennetine alması için kıyamete kadar Allah’a Dua edeceğim” diye buyurmuştur. Tüm Müslümanlar bu geceyi ibadet yaparak, dua ederek geçirirler. Bu gece de günahkarların affolacağı, duaların kabul edileceği buyrulmuştur.

Mevlid kandili mübarek bir gecedir, cehennem azabından kurtulmak için açılan bir kapıdır. Mevlid gecesinde sadaka verilmeli, ibadet etmeli, bol bol Kuran-ı Kerim okunmalıdır. Bu yıl Aralık ayının 11. gününü 12. Güne bağlayan gecede Mevlid kandili kutlanacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı