YAŞAM

Mona Lisa Tablosunun Taslağı Ortaya Çıktı

Yıllar önce yapılan ve günümüzde değeri biçilemeyen resim tablosu Mona Lisa’nın nü versiyonunun taslağı olduğu düşünülen tablonun Leonardo da Vinci’ye ait olduğu ortaya çıktı.

Nü Hali Olduğu Düşünülüyor

Fransalı Küratör Mathieu Deldicque yıllardır sergilenen kara kalem tablonun Mona Lisa resmine ait taslak olduğunu belirtti. Bugüne kadar Leonardo da Vinci stüdyosunda fakat Monna Vanna olarak bilinen taslak tablo uzmanların görüşüne göre Mona Lisa’nın nü hali ve taslağı olarak kabul edildi.

Paris’te yapılan bazı testlere göre Küratörler ve Resim bilimciler resmin kısmende olsa Leonardo da Vinci tarafından yapıldığını düşünüyor. Kısmen olarak söyledikleri resmin devamı niteliğindeki çizimlerin ise da Vinci’nin yardımcıları tarafından yaptığı söyleniyor.

Da Vinci (1452-1519) İtalyan Rönesansı’nın en büyük ressamlarından biriydi ve yağlı boyayla yaptığı Mona Lisa tablosu dünyanın en ünlü resimleri arasında yer alıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı