POLİTİKA

Numan Kurtulmuş: ‘Avuçlarını Yaladılar’

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, katıldığı bir televizyon programında Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma ilişkin çok önemli bilgiler paylaştı.

Birlik çağrısı yaptı

Kurtulmuş, Irak ve Suriye’den gelecek tehditlere karşı önlemler alındığına dikkat çekerek, teröre karşı birlik çağrısı yaptı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “teröre karşı ortak duruşumuzla gereken cevabı vereceğimizi belirterek, sahadaki 3-5 teröristi değil bunların arkasındakilere karşı da ortak mücadele vereceğimizi” söyledi. Sözlerine devam eden Numan Kurtulmuş, “Türkiye’yi içerde ve dışarıda kim tehdit ediyorsa gereken cevabı vereceğiz” diyerek, vatandaşlara ve siyasetçilere “terörün ancak ortak bir duruşla engellenebileceğini” vurguladı.

“Avuçlarını yaladılar”

HDP’nin şuanki  durumuna da değinen Kurtulmuş, HDP’yi kasteden konuşmasında “Avuçlarını yaladılar” sözlerine değindi. Türkiye’de PKK üzerinden Kürt-Türk çatışmasını ortaya çıkaranların avuçlarını yaladıklarını söyleyerek, HDP’nin aktif olarak kazandığı bölgelerde halkın “Yeter artık” dediğini sözlerine ekledi. Halkın artık Kürt-Türk kavgası değil, PKK-Kürt kavgası olduğunu anladı” belirten açıklamalarda bulundu.

“Kuru Kuruya lanetleme olmaz”

Kurtulmuş, PKK’ye destek veren Avrupa ülkelerine de değindi. Destek veren ülkelerin “Kuru kuruya” terörü lanetliyoruz demesine tepki gösterdi. Kurtulmuş, açıklamalarına bir zamanlar Başbakan olan Davutoğlu’nun yaşadığı durumu örnek vererek Brüksel’de PKK bayrağının 50 metre ötede asılıp, Türkiye Başbakanı’nın bulunduğu heyete “Nazire” yapılırcasına asıldığını belirtti. Avrupa ülkelerine seslenerek bundan vazgeçmelerini söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı