Numan Kurtulmuş’tan Ortaköy Açıklaması

POLİTİKA 1 Ocak 2017

Numan Kurtulmuş, Ortaköy’de gerçekleşen terör saldırısıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, ‘Türkiye’ye bir cevap üretmeye çalışıyorlar’ dedi.

Terör saldırılarına karşı hem içeride hem dışarıda mücadele verildiğini belirten kurtulmuş, Ortaköy’deki saldırı sonrası TRT Haber’e bağlanarak açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin tüm gücüyle terör örgütlerini dize getireceğini söyleyen Kurtulmuş, hain bir saldırının yıl başı akşamı yapılmış olmasını İŞİD, PKK ve diğer örgütlere karşı Türkiye’nin başarısına bağladı. Bu başarıdan dolayı terör örgütlerinin kullanılarak Türkiye’ye karşı bir cevap üretildiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Türkiye için 2017’de terörle mücadeleyi kazanacak diye konuşarak, hem içeride hem de dışarıda terör örgütleri için kötü bir yıl olacağını söyledi. Kurtulmuş, Avrupa ülkelerini kasteden açıklamasında uluslararası camianin iki yüzlü davranışı bırakması gerektiğini söyledi. Terer örgütlerinin iyisi kötüsü olmadığını söyleyen kurtulmuş, her saldırının ardından timsah gözyaşlarının döküldüğünü belirtti. Terör örgütlerine verilen desteklerin sona erdirilmesi gerektiğine de değinen kurtulmuş, hiçbir terör örgütünün arkasında destek olmazsa ayakta duramayacağını söyledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.