EĞİTİM

Öğrenci Kredi Alımı

 

Yaşam standartlarının çok yüksek olduğu bu dönemler de özellikle öğrenciler hem okurken hem de geçinmek durumunda kalıyor. Burslu özel okullar da okuyan birçok öğrenci, öğrenci kredisi çekerek hayatını devam ettirmektedir. Birçok banka avantajlı fırsatlar sunarak öğrencilere kredi vermektedir. Hemen hemen birçok bankanın öğrenciler için hazırlamış olduğu kampanyalar vardır. Bu kampanyalardan yararlanarak çok daha az faizle kredi alabilirsiniz.

Kredi Alma İşlemi

Öğrencilerin kredi alma işlemi birçok banka tarafından yapılmaktadır. Bunun için bankalara giderek öğrencilere kredi imkanlarından yararlanmanız gerekir.

Öğrencilere kredi veren bankalar;

  • Denizbank öğrenci kredisi
  • Vakıfbank kredisi
  • İng Bank öğrenciler için kredi
  • Akbank kredi gibi daha birçok banka bulunur.

Bankalar öğrencilere oldukça düşük faizden kredi vermektedir. Bu gibi avantajlardan yararlanarak çok daha kolay bir şekilde kredi çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gerekli Evraklar

Her bankanın kredi talepleri sırasında istediği evraklar bulunur. Normal kişiler kredi çekeceği zaman kefil bile istenebiliyor. Ancak öğrenciler için herhangi bir kefil durumu olmaz. Eğer öğrenciler çalışıyorsa çalışma durumlarını kefil olarak gösterebilir. Bazı bankalar ise aile üzerinden teminat alırlar. Aile de çalışan kişilerin evraklarını talep ederler. Kimlik, okuduğu okul gibi bazı evrakları da talep edebilir. İstenilen evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamanız kredilerin daha hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlar. Bu nedenle evrakları mutlaka hazırlamanız da fayda var.

 

Daha Fazla Göster

MİTHAT GÜRPINAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hayatpedi.com sitesinin hem haber editörü hem de yönetici editörüyüm. Sitenin yazılım ve editörlerinden sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ulaşmak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilirler. mithatgurpinar@hayatpedi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı