DÜNYAGÜNDEM

Pakistan’da Uçak Düştü Haberi Çok Sayıda Kayıp Var

Pakistan Chitral kentinden havalanan, Pakistan Uluslararası Hava yollarına ait yolcu uçağı düştü. Chitral kentinden havalanan uçakta 47 yolcu ve mürettebat bulunuyordu. Uçağın kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra düştüğü tahmin ediliyor.

Yerel Polis Açıkladı

Yerel polis yetkilisinin açıklamalarına göre, “uçakla en son irtibatın zemin kontrol sırasında sağlandığı ve uçağın ülkenin kuzeyinde düştüğünü” belirtti.”

Hava Yollarının İlk Açıklaması

Pakistan Uluslararası Havayolları ilk açıklamasında “Kalkıştan hemen sonra kuleyle irtibatı kesilen uçakla iletişimlerinin kesildiğini” ifade etti. 47 yolcusu bulunan uçağın, Abottabad kenti yakınlarında düştüğü açıklandı. Uçağın PK 330 sefer sayılı ATR 42 model bir uçak olduğu belirtildi. Olaydan hemen sonra Pakistan Havayolları sözcüsü Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Hava Yolları Sözcüsü Twitter’dan Paylaştı

Hava yolları sözcüsünün yaptığı açıklamada “Üzülerek belirtmeliyim ki bu gün yerel saatle 15:30 da Chitral’den kalkış yapan ve 47 yolcu taşıyan uçağımız Abbottabat kenti yakınlarında düşmüştür.” diye yazdı. Olayla ilgili haberler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde 29 Kasım’da Kolombiya da da bir uçak düşmüş ve içinde bulunan 72 yolcudan 5 kişinin kurtulabildiği açıklanmıştı. Kolombiyada ve Brezilya’da yas ilan edilerek içinde bulunan takım oyuncuları tüm Dünya’da anılmıştı.

Pakistan’da düşen uçakla ilgili elimize ulaşan yeni bilgilere göre düşen uçakta bulunan 47 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili yapılan ilk açıklamalar arasında yer alıyor.

Düşen uçağa ait enkaz ve nereye düştüğü gösteren fotoğraflar yayınlandı.

Burada düşen uçağın hangi bölgeye ve hangi yamaca düştüğü görülüyor.

Uçağın enkazları ise 2. fotoğrafta açıkça görülüyor. Elimize ulaşacak yeni bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı