GÜNDEM

Patlamada 19 Yaşındaki Mustafa Berkay Hayatını Kaybetti

İstanbul’da yaşanan patlamada Türkiye umut vadeden 38 canı kaybetti. Dün gece 22:30 sıralarında İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadında oynanan maçın sonunda meydana gelen patlamada, 8’i sivil 38 kişi şehit oldu.

Patlama yerine çok sayıda ambulans gönderilmiş, önce 20 yaralı olduğu açıklanmıştı. Patlamada hayatını kaybeden 38 candan biriydi henüz 19 yaşında gencecik bir genç olan Mustafa Berkay… Ankara’da Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenci olan 19 yaşındaki Berkay Akbaş, vize sınavları sonra gezmeye gittiği İstanbul’da, yaşanan patlamada hayatını kaybetti.

Tıp Öğrencisiydi Berkay

Berkay Akbaş’ın babası Selim Akbaş yaptığı açıklamada ” Oğlum sınavlardan sonra 2 günlüğüne gezmek için İstanbul’a gelmişti, tek suçu taksiyle tesadüfen oradan geçmekti. Ben oğlumun şehit olmasını istemiyorum, benim oğlum katledildi. Benim oğlum umut vadeden bir, tıp öğrencisiydi. Hayali doktor olmaktı, insanlara faydalı olmaktı, başka bir şey demiyorum” dedi. Zor ayakta duran acılı baba “şimdi onu cenaze arabasıyla götürüyorum” diye isyan etti.

Ateş elbette ki düştüğü yeri yaktı, 38 ocağa ateş düştü bu mübarek günde. Berkay Akbaş’ın cenazesi ailesi tarafından memleketi Sinop’a götürülmek üzere teslim alındı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Yağmur Kızıl

Trakya Üniversitesi Maliye Bölümü mezunuyum. 25 yaşındayım, kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hobilerim arasında yüzmek ve satranç oynamak yer alıyor. Editörlük ve post işleri yapıyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum. Gündüz ekibiyle birlikte okuyucuya haberler paylaşıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı