Patlamanın Bilançosu Bugün Belli Oldu

GÜNDEM 11 Aralık 2016

Dün akşam İstanbul’da patlama meydana geldi, patlama’nın bilançosu gün ağardığı saatlerde belli oldu. İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena’da oynanan Beşiktaş-Bursa maçı sonrası 2 farklı patlama meydana geldi.

“Oklar PKK’yi Gösteriyor”

İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadı yakınında bulunan Maçka Parkı bölgesinde, Çevik Kuvvet Polislerin yer aldığı otobüse bombalı saldırı düzenlendi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve sağlık ekibi gönderildi, patlamanın etkisi bu gün ortaya çıktı. İki farklı patlama sonucu 166 yaralı, 8’i sivil 38 kişi ise şehit oldu. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtuluş “Belirlenen ilk etkenlere göre kesin değil ama oklar PKK’nin yaptığını gösteriyor” diye açıklama yaptı. Soylıu açıklamasında “1 polis memurunun kimliğinin tespit edilemediğini” de ekledi.

1 Günlük Yas İlan Edildi

Ayrıca patlamada bir canlı bombanın kullanıldığı iddia edildi. Ülkede 1 günlük yas ilan edilirken, Dış Ülkelerden de taziye mesajları geldi. Bu gün saat 12’de İstanbul Ticaret Odası önünde halk teröre karşı tek yürek olmak için toplanacak. Patlama yaşandığı sırada ise Akp’li Burhan Kuzu’nun “Türkiye’yi ömür boyu siyasi istikrara kavuşturacak ve Ülkemizin geleceğinin teminatı olan Başkanlık Sistemi Meclis’e sunuldu” diye sosyal medya devi Twitter’da Tweet atması dikkatlerden kaçmadı.

Beşiktaş Açıkladı: “Bir Beşiktaş Çalışanımızda Şehit Oldu”

Beşiktaş Başkanlığı açıklama yaparak, bir çalışanlarınında patlama sırasında hayatını kaybeden siviller arasında yer aldığını söylyedi. Beşiktaş çalışanının isminin Tunç Uncu olduğu öğrenildi. Beşiktaş Stadı Vodafone Arena’nın etrafına bayraklar asıldı.

Emniyet önünde 5 Polis memuru için cenaze töreni düzenlendi

Emniyet Müdürlüğü önünde hayatını kaybeden şehit polislerden 5’i için tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bir çok milletvekili katıldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.