SAĞLIK

Penis Boyu Uzatma Yöntemleri

 

Geçmiş zamanlardan bu yana Penis boyu uzatma alternatifleri çeşitlenmiştir. Penis boyutunu yetersiz bulan pek çok erkek başka alternatif aramıştır. Teknoloji ve tıp alanının gelişim göstermesi ile ortaya çıkan yeni cerrahi yöntemler, daha önceki yöntemlerin göre yüksek oranlarda başarı sağlamıştır. Cinsel organda risk faktörü oluşturan diğer penis boyunu uzatma yöntemlerinin aksine penis boyunu uzatma ameliyatları pek çok erkek için umut olmuştur. Steril ameliyathane ortamında deneyimli üroloji doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi sebebi ile bu yöntemler sayesinde erkeğin cinsel organına uzunluk kazandırabilmektedir.

Penis Boyu Uzatmada Cerrahi Yöntemler

Penis boyundan şikâyetçi olan erkekler endişeler taşıyorsa, konuyla ilgili ‘penis boyu uzatma ‘ ameliyatı yapabilen bir doktora danışmalıdır. Penis boyunu uzatmada tercih edilen cerrahi yöntemler küçük ve anormal boyuttaki penislere sahip erkeklere de uygulanabilmektedir. Ameliyat sonrası her hangi bir Komplikasyon oluşmaması için, operasyonun Steril hastane ortamında deneyimli cerrahlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Penis uzatmada uygulanacak cerrahi yöntemler ilişkin dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biriside hastanın, operasyondan beklentileridir. Hastanın sonradan düş kırıklığı yaşamaması için gerçekçi sonuçlar önceden bilmesi oldukça önemlidir. Operasyon bireyin penisine istediği boyutta genişlik ya da uzunluk kazandırmaz. Doğal boyutta penis büyüten bu yöntem ten altında gömülü olan firezin yani penis kökünü belirginleşmesini hedef alır. Ten altında kalan penis kökü cerrahi operasyon ile kesilir. Bloksuz hale getirilen cinsel organ uzantısı hekim müdahalesi ile dış yüzeye itilir. Farklı tekniklerle 5 cm’e kadar büyüme sağlansa da ekseriyetle penis boyutunda 2 – 3 cm kadar büyüme sağlar.

Gömük Penis Tedavisi

Aşırı kilolu erkeklerde görülen “gömük penis“ denilen bu durum penis boyu anatomik olarak normal olsa da üzerindeki yoğun yağ dokusu sebebiyle penis sanki olduğundan daha küçükmüş gibi görünebiliyor. Penisi kaplayan bu yağ katmanı daha çok penisin kalınlaştırması için kullanılabiliyor.

Sertleşme Sorunumu Penis Küçüklüğü mü?

Peniste tam bir sertleşme meydana gelmediğinden cinsel ilişki esnasında penis küçülmüş gibi görünebilir. Sertleşme problemine yol açan nedenlerin araştırılması ve gerektiğinde sertleşme ilaçları, Enjeksiyonları, penis ütüsü gibi tedavilerle sertleşme kalitesinin arttırılması penisi daha büyük gösterir. Erkekler genelde penisinin yeteri kadar büyük olduğunu düşünmez. Penisin boyunun uzunluğu ile cinsel birliktelikteki zevk seviyesi içinde hiç bir bağlantı yoktur. Penisin istenilen boyutta sertleşmesi cinsel işlev açısından olduğu kadar, birleşmenin yeterli kalite ve sürede tamamlanması da önemlidir. Bu nedenle penis boyunu düşünürken işlevinde bir problem} olup olmadığını da gözden geçirin.

 

 

Penis kırılır mı?

Penis içinde kemik bulunan bir organ değildir ve kırılmaz. Burada önemli olan penisin cinsel ilişki esnasında farklı pozisyonlarda maruz kaldığı travmalardır. Cinsel ilişki ve mastürbasyon esnasında aşırı zorlanmalar nedeniyle penisin kavernöz dokusunda yırtılmalar oluşabilir.

Kaynak; https://www.cemozluk.com/

Daha Fazla Göster

MİTHAT GÜRPINAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hayatpedi.com sitesinin hem haber editörü hem de yönetici editörüyüm. Sitenin yazılım ve editörlerinden sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ulaşmak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilirler. mithatgurpinar@hayatpedi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı