SAĞLIK

Pirinç Beyin Kanaması Riskini Azaltıyor

Pirinci yerken sağlığımıza ne kadar faydalı olup olmadığı hakkında en ufak bilgiye sahip değiliz. Pirincin, beyin kanaması riskini azalttığını Uzmanlar duyurdu.

Amerikan Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırmaya göre pirinç, vücuda çok faydalı gelecek bir diyetin en iyi besin örneğini oluşturuyor. Uzmanlara göre pirinç, Folik Asit ve B vitamini konusunda çok zengin olup, bu vitaminleri vücuda alan bireylerin beyin kanaması riskini azalttığı yönünde. Uzmanların yaptığı açıklamaya göre; “Folik asit, bazı araştırmalar tarafından kalp krizi ve beyin kanaması dahil olarak kalp hastalıklarında bir risk faktörü olduğunu gösterilen kan homosistein düzeylerini düşürür.” 

Uzmanlar, öte yandan pirinç içerisinde bulunan Folik Asidin bir çok hastalığı önlediği gibi yumurtalık kanserininde önünü kesici etkisinin olduğunu duyurdu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı