KADIN

RİMEL SÜRME TEKNİKLERİ VE ÖNERİLERİ

Rimeli sürmeye kirpiklerinizin uç kısmından başlamayın! Fırçayı kirpik dibinize oturtup sağa sola zikzak yaparak yukarı doğru çıkın. Bu, sadece uçların değil diplerin daha çok boyanmasını sağlar ve daha güzel bir görüntü ortaya çıkar.

Kirpiklerin birbirine yapışmamasına dikkat edin, aksi halde berbat bir görüntü ortaya çıkar. Bu durum genellikle mascara fırçasındaki fazlalıklardan ortaya çıkar. Engellemek için rimel fırçanızı bir peçeteyehafifçe sürerek fazlasını alabilirsiniz.

Bir kirpik tarağı, fırçası veya elinizle kirpiklerde biriken fazla mascarayı mutlaka alın.

Mascarayı iki kat halinde, önce uzatan sonra da hacim veren iki farklı ürünle kullanabilirsiniz.

Daha dolgun kirpikler için mascara bazı kullanabilirsiniz.

Alt kirpiklerinize rimel sürecekseniz fırçayı dik tutarak ufak hareketlerle sürün. Alt kirpiklerin çok rimellenmesi güzel durmayabiliyor.

Mutlaka ve mutlaka her akşam rimelinizi iyi bir makyaj temizleyiciyle çıkarın. Baştan savma silerseniz kirpikleriniz zamanla dökülebilir haberiniz olsun.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı