YAŞAM

Roller Kalem

Roller Kalem

Gittikleri yerde imza atmak istediklerinde yanlarında illa bir kalem bulunması gereken avukatlar ve buna benzer meslekler içerisinde senelerdir haşır neşir olmuş insanlar bilirler ki yanlarında sürekli bir kalem taşımak zorundadırlar. Ya bir pilot kalem ya da kendi zevklerine göre almış oldukları roller kalemler. Bu kalem türleri içerisinde bulunan roller kalem, mürekkebin ucundaki ufak top yardımıyla kağıt üzerine yaydırılmasıyla çalışır. Roller kelimesini de İngilizcedeki “dönüş” fiilinden almıştır. Bu da demek oluyor ki kalem içerisinde bulunan mürekkep kalem ucundaki ufak metal bilye sayesinde kağıt ya da çizilecek cisim ve ya nesne üzerine yayılarak istenilen işlemi yerine getirmiş oluyor. Gayet dayanıklı ve çoğu insanın seveceği tipe sahip bu kalemler her kırtasiyede bulunabilmekte.

Roller Kalem Yedeği

Ayrıca bitmiş olan roller kaleminizi atmanıza da gerek kalmıyor. Yanında alacağınız yedek iç kalemi sayesinde bittiği anda kaleminizin içindeki eskisiyle değiştirerek kullanımına da devam edebilmektesiniz. Eğer siz de bu tarz kalemleri seviyorsanız https://www.kayakirtasiye.com.tr/jel-roller-pilot-kalemler adresine göz atarak sevdiğiniz bir ürüne hemen sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

MİTHAT GÜRPINAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hayatpedi.com sitesinin hem haber editörü hem de yönetici editörüyüm. Sitenin yazılım ve editörlerinden sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ulaşmak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilirler. mithatgurpinar@hayatpedi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı