BİLGİ

Saç nasıl daha canlı gözükür?

Saç Nasıl Daha Canlı Olur?

Saçları boyamak, düzleştirmek, maşa yapmak ve kuruyken taramak zamanla zarar vermeye başlar. Bu işlemler saçı kurutur ve saç uçlardan kırılmaya başlar. Bu da saça kuru, mat ve cansız bir görünüm verir. Saçlar zarar gördüğünde ise onları eski canlı, sağlıklı ve güçlü hale getirmek için yapılması gereken bazı işlemler mevcuttur. Fakat işe derin bir bakım uygulayarak başlamak ve sağlıkla uzamalarını sağlamak en uygun yoldur.

Canlı Saçlara Ulaşmak İçin İpuçları

Saçları sağlığına kavuşturmak için, öncelikle kullanılan düzleştirici, kurutucu ve maşa gibi aletlerdeki sıcaklık düşürülmelidir. Bu tür aletlerden uzak durulmalı ve mümkün olduğunca saçlar doğal kullanılmalıdır. Ayrıca saçlar ıslakken en savunmasız ve hassas durumda olurlar. Bu yüzden saçları zorlayan tarak ve fırçalardan uzak durulmalı ve daha çok geniş başlı taraklarla hassas bir şekilde taranmalıdır. Duş sırasında veya tarama esnasında saç açıcı krem kullanmak iyi bir fikirdir. Ve taradıktan sonra da besleyici ve onarıcı argan ve Hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlar saç uçlarına sürülebilir. Bunun yanı sıra belirli aralıklarla vitamin ve mineral yönünden zengin maskeler kullanılarak saç onarımı yapılmalıdır.

 

Daha Fazla Göster

MİTHAT GÜRPINAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hayatpedi.com sitesinin hem haber editörü hem de yönetici editörüyüm. Sitenin yazılım ve editörlerinden sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ulaşmak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilirler. mithatgurpinar@hayatpedi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı