GÜNDEM

Şanlıurfa’da FETÖ Soruşturmasında 15 Kişi Tutuklandı

Şanlıurfa’da gerçekleşen FETÖ/PDY operasyonlarında gözaltına alınan 33 kişiden 15’i hakkında tutuklanma kararı verildi. Şanlıurfa’da 15 kişi FETÖ örgütüne üye olmaktan tutuklandı.

“15 Kişi Hakkında Tutuklama Kararı”

Şanlıurfa’da 15 Temmuz darbe girişimine kalkıştıkları gerekçesiyle kamu görevlileri ve aralarında doktorlarında bulunduğu bir çok kişi gözaltına alınmıştı. “FETÖ soruşturması” kapsamında onlarca kişi gözaltına alınmış, haklarında detaylı inceleme yapılmıştı. Geçtiğimiz günlerde 33 kişinin adliyeye sevkinin ardından bugün savcılığın verdiği kararlarla birlikte mahkemeye çıkarıldılar.aralarında doktor ve kamu görevlilerinin de bulunduğu 33 kişi mahkemede dinlenmesinin ardından 15 i hakkında tutuklama kararı verildi. Mahkeme, 18 kişiye ise adli kontrol şartı getirdi. Mahkemenin bu kararına göre adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı