GENEL

Toplumda Sigara İçme Kuralları

Evet. Sigara içmeden önce, çev­rede bulunanlardan izin almak gere­kir. Bu basit bir görgü kuralıdır. Si­garadan rahatsız olan, sigara duma­nından hastalanacak kadar dayana­mayan insanlar vardır.

Onların yanın­da sigara içmek doğru değildir, özel­likle hanımların bulunduğu bir toplu­lukta sigara içmeden önce, “Acaba rahatsız olur musunuz? Sigara içebi­lir miyim?’ sorusunu sorarak izin al­mak daha doğru olur. Böyle bir dav­ranış daha hoş karşılanır, aksi halde insan kaba bir kimse izlenimi uyan­dırır.

kapalı alanlarda sigara içilmediği gibi cezası dahi vardır. günümüzde bir çok kafede sigara içmek yasak fakat bazı kafelerde ise yasak değil. Bu durum ne kadar can sıksada, haksızlığa neden olsada duruma müdahale edilemiyor. Bu genelde para kazanmak için bazı görevlilerin susturulmasıyla meydana gelen bir durumdur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Deniz Aslan

26 yaşındayım, Gastronomi mezunuyum, kitap okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde gece vardiyasında haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı