SAĞLIK

Sivilce Lekelerine Ne İyi Gelir ?

Sivilce lekeleri ergenlik dönemi ile başlayan ve daha sonra uzun yıllar devam eden sorunlardır. Bununla birlikte bir çok genç kız sivilcesinden rahatsız olur ve sivilceleri sıkarak yok etmeye çalışır. Bu ise yüzde kalıcı sivilce lekelerine neden olur. Sivilce lekelerini yok etmek ise oldukça zordur. Bu durumda yapmanız gereken doğal yollar ile sivilce lekelerinden kurtulmaktır. Bu doğal yollar ise doğal maskeler ve cilt lekelerini ortadan kaldırıcı yöntemlerdir. Evde yapılan kolay ve basit yüz maskeleri ile yüzdeki sivilce lekeleri yok edilebilir.

Yumurta maskesi ile yüzünüzde yer alan kalıcı sivilce lekelerin bile yok edebilirsiniz. Bir başka maske ise kil maskesidir. Kil maskesi ile de sivilce lekelerinden kurtulmanız mümkündür. Yoğurt maskesi de sicilce lekelerini geçirme konusunda etkili olacaktır. Yanık lekeleri konusunda etkili bir ilâç olan yoğurt, sivilce lekelerine de iyi gelir. Bu yöntemi de evde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Ev maskesinin olmazsa olmazı salatalığı da sivilce lekelerinden kurtulmak için kullanabilirsiniz. Salatalık yüzü canlandırır ve ciltte yer alan lekeleri görünür bir biçimde yok eder. Bu nedenle de sivilce lekelerine ideal bir çözüm yoludur. Zeytinyağı maskesi de sivilce lekelerine iyi gelmektedir. Bir pamuk yardımı ile sorun olan bölgeye zeytinyağı uygulaması yapılmalıdır. Elma rendelenerek yapılan yüz maskesi de sivilce lekelerine iyi gelmektedir. Evde yapabileceğiniz bu doğal maskeler ile sivilce lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Doğal yöntemler sivilce oluşumunu büyük ölçüde azaltsa da bazı akne, ileri derecedeki sivilce ve izleri üzerinde etkili olamayabiliyor. Bu tarz sorunlarla karşılaşan kişilere dermatologlar ve cilt uzmanları çeşitli krem veya jeller önermektedir, bu önerilerin arasında en çok tercih edilen ürünlerin başında Expigment krem geliyor. Sadece sivilcelere değil aynı zamanda güneş ışınları nedeniyle oluşan cilt lekeleri, derideki renk farklılıkları ve kahve rengi lekelere de son derece iyi gelen Expigment kremi doktor kontrolünde kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Expigment Krem Nedir? Expigment Faydaları İçin Tıklayın

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı