EKONOMİGÜNCEL

Snapchat Halka Arz Edilecek Haberi

Sosyal medya şirketleri arasında olan ve son dönemlerde popülaritesi daha çok artan Snapchat’in, halka arz edileceği gündem maddeleri arasında yer alıyor. Çıkan dedikodulara ise Snap Inc sessiz kalmayı tercih ediyor.

En büyük uygulamalar arasında yer alan Snapchat’te günde 10 milyon video izleme potansiyeli mevcut.

İstatistiklere göre ise Snapchat’in şirketi, 2017’ye kadar 1 milyar dolar reklam hasılatı elde edeceği söyleniyor. Böyle büyük bir uygulamanın halka arz edilmesi ise son derece olay olacağına benziyor.

En son 2013 yılında, Twitter’ın halka arz edilmesinden sonraki en büyük sosyal medya devi olacağı söyleniyor. Snapchat projesinin en önemli yanı ise video ve görüntülerin paylaşıldıktan belli bir süre sonra silinmesi oluyor. Bu da projenin, sunucu masraflarından feragat ettiğini gösteriyor.

Örnek verilecek olursa; Facebook’ta paylaşılan bir görüntü  ömür boyu kalabiliyor ve o görüntü bir alan kaplıyor. Oysa Snapchat’te durum böyle değil. Tam tersi paylaşılan içerikler kısa sürede silindiği için yer kaplamamaktadır.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı