EĞİTİM

Soğuk havalarda neye dikkat edilmelidir?

Soğuk havalar vücudun enfeksiyon riskine en açık olduğu dönemlerdir. Soğuk havada dışarda kalmak, yürüyüş yapmak sağlık için zararlıdır. Özellikle yüz ve boyun bölgesindeki damarlar oldukça incedir ve soğukta kalmak yüz felcine neden olmaktadır.

Öncelikle dış ortamda vakit geçirmek zorunda olan kişilerin soğuk havalarda boyun, baş ve yüz bölgesini sıcak tutması gerekmektedir. Soğuk içeceklerden uzak durmak ve c vitamini açısından zengin olan besinleri tüketmek soğuk havalarda uyulması gereken kurallardandır.

Soğuk Havalarda Toplu Taşıma Araçları

İş ve okul için toplu taşıma araçları kullananlar veya yayalar buzlanma olaylarına karşı tedbirli olmalıdır. Yürüme sırasında kaldırımlar tercih edilmeli, dışarı çıkarken kalın kıyafetler giyilmelidir.

Daha Fazla Göster

MİTHAT GÜRPINAR

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü mezunuyum. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim. Hayatpedi.com sitesinin hem haber editörü hem de yönetici editörüyüm. Sitenin yazılım ve editörlerinden sorumlu olarak görev yapmaktayım. Ulaşmak isteyenler mail adresimden bana ulaşabilirler. mithatgurpinar@hayatpedi.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı