Spor Yapan Hamile Kadına Şiddet

BİLGİ 8 Aralık 2016

Gün geçmesin ki kadınlar yeni bir şiddete uğramasın. Ataerkil bir toplumun, kadınları aşağılayıcı zihniyeti yok olmadıkça, adım attığımız yerde emekleriz..

Hangi gün açtığınız bir haber bülteninde, kadına şiddet olmadı, hangi gün kadına taciz, tecavüz olmadı. Gün geçmesinki sonu gelsin bu olayların. Kadınları eve hapseden bu zihniyet körelmedikçe, bu gibi cani kişilere ağır cezalar verilmedikçe, bu suçlar böyle devam edip gidecek.
Devletin sahip çıkamadığı kadınları Kadınlar koruyor… Ne acı bir tablo.

Ve yine bir kadın şiddeti, sonu bitmeyen kadın öfkesi..

Bu gün Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, sabah spor yapmak için parka giden genç kadın kimliği belirsiz kişi tarafından şiddet gördü.

4 aylık hamile olan 32 yaşındaki Ebru Tireli, sabah sporu için evinin yakınındaki parka gitti. Parkta spor yaparken yanına, arabadan inen kimliği belirsiz bir kişi tarafından, ayakkabıyla yüzüne vuruldu. Yere düşen genç kadın “hamileyim, yalvarırım vurma” diyerek ağladı. Bunun üzerine “Bir daha spor yapmayacaksın” diye bağıran kişi olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Hastahaneye kaldırılan 4 aylık hamile 32 yaşındaki Ebru Tireli’nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Olayın şokunu atlatamayan genç kadın, şikayetçi oldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.