GÜNDEM

Stajyer Öğretmene Soruşturma

Bu üzücü olay Amasya’nın Merzifon İlçesi’nde yaşandı. İddiaya göre olay Amasya Merzifon İlçesi’nde Özel Eğitim veren bir merkezde meydana geldi. Sınıfta altını ıslatan engelli küçük öğrencinin üzerine oda spreyi sıkan 2 aylık stajyer öğretmen Gülşah Ç hakkında soruşturma başlatıldı. Kokmasın diye engelli çocuğa oda spreyi sıkan ve bunu gülerek videoya alıp, sonrada “Kötü kokuyorsa çözüm Gülşah hoca” sözüyle paylaşılan görüntülere tepki yağdı.

Öğretmen adayı cezalandırılacak

Hakkında soruşturma başlatılan öğretmenin henüz 2 aylık stajyer olduğu ve olayla ilgili incelemeler yapıldığı öğrenildi. Olayla ilgili açıklamada bulunan Amasya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, olayın takipçisi olacaklarını, olayla ilgili bir suçu olan kişiler varsa cezasını çekeceklerini ve olayı araştırmak için müfettiş görevlendirdiklerini belirterek, acımasız öğretmen adayının cezalandırılacağının sinyalini verdi. Sosyal medyada yayınlanan videoyla, gün yüzüne çıkan olay tepki odağı oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bahar Yay

22 yaşında, Dicle üniversitesi mezunuyum. Spor yapmayı seviyorum ve tekvandoyla uğraşıyorum. Aktif, atılgan, meraklı biriyimdir. Öğrenmeyi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Hayatpedi.com'un tarafsız ve özgün habercilik ilkesine sadık kalarak gündem haberleri ve çeşitli kategorilerde haberler yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı